TÜGİAD İSTANBUL
"Arap Baharı ve Türk Dış Ticaretine Olası Etkileri" Bilgilendirme Toplantısı
 
Türkiye ile komşu ve çevre ülkeler arasında son yıllarda önemli bir ivme kazanan ticari, siyasi, kültürel ve sosyal paylaşımlar ekonominin her alanında olumlu karşılık bulmakla birlikte, yaşanan "Arap Baharı" sürecinin Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerine yansıması hususu önem kazanmıştır. Bu kapsamda, Uluslararası İlişkiler Komisyonu koordinesinde ve DEİK işbirliği ile 20 Aralık Salı günü Derneğimizde "Arap Baharı ve Türk Dış Ticaretine Olası Etkileri" üzerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya DEİK Orta Doıu ve Körfez Bölge Koordinatörü Suzan CAILLIAU ve DEİK Afrika Bölge Koordinatörü Bahar Dilşa KAVALA konuşmacı olarak katıldılar. Toplantıda Arap Baharı'nı takiben Orta Doıu ve Afrika'daki son gelişmeler, Türkiye'nin her iki bölgedeki mevcut konumu ve gelecekte üstlenebileceği roller, ihracatçılarımıza potansiyel iş fırsatları sunan Orta Doğu ve Afrika'da, pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkânları ile tehditler ve fırsatlar üzerine deıerlendirmeler yapıldı.

Toplantıdan genel görünüm.
TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nde Türkiye’yi Temsil Etti
 
Türkiye Genç İşadamları Derneıi (TÜGİAD), 30 Ekim-2 Kasım 2011 tarihlerinde Fransa’nın Nice kentinde G20 Zirvesi öncesi düzenlenen G20 YES (G20 Genç Girişimciler Zirvesi)’nde Türkiye’yi temsil etti. Düzenlenen zirvede finans kaynaklarına erişim zorluğu, vergi ve regülasyonlar, teşvik ve destekler, eğitim ve girişimcilik kültürü gibi birçok konuda değerlendirmeler yapıldı, çözüm önerileri masaya yatırıldı. G20 üyesi ülkelerin ulusal genç işadamı derneklerinin temsilcilerinin katıldığı Zirve’ye Fransa Les Journées de l’Entrepreneur ev sahipliği yaptı. Zirve kapsamında başkanlar ve sherpa’ların katıldığı stratejik toplantıların yanı sıra panel oturumları ve işadamları arasında iletişimi arttırmaya yönelik tanışma toplantıları ve mesleki çalışma grupları da organize edildi.
Başta, Nobel ödülü sahibi Prof. Muhammed YUNUS, Hüsnü ÖZYEĞİN, Anand G.MAHINDRA (Mahindra&Mahindra), Shai AGASSI (Better Place) ve Mario Moretti POLIGATO (GEOX) olmak üzere dünyanın en başarılı girişimcilerinin konuşmacı olarak katıldıkları zirveye, Nice Belediye Başkanı Christian ESTROSI ev sahipliıi yaptı.
Akdeniz Genç Girişimciler Federasyonu (MYE) Zirve’nin resmi konuğu olarak davet edildi.
Kanada ve Güney Kore’den sonra üçüncüsü düzenlenen Zirve’ye bu yıl ilk kez TÜGİAD’ın da eş başkanı olduğu Akdeniz Genç Girişimciler Federasyonu (MYE) da resmi konuk olarak davet edildi. MYE Kurucu Eş-Başkanı Ashraf Al CAZAYERLI, “Gençlik, Eğitim ve Girişimcilik” konulu panelde bir sunum yaptı.
G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nden G20 Liderleri’ne “Sürdürülebilir büyüme, İstihdam ve İnovasyon için tek ve kesin çözüm Girişimcilik” mesajı verildi. 20 ülkeden 400 işadamının katıldığı zirvede TÜGİAD’ı temsilen TÜGİAD Yönetim International Başkanı Ferda KERTMELİOĞLU, Yönetim Kurulu üyesi Mehtap ALANYALI, Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Can BAYRAKTAR, TÜGİAD Kanada Temsilcisi Deniz FİŞEKÇİ, İSEGE Komisyonu Başkanı Rıza KADILAR, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyeleri Feyza MERAL ve Serkan DENİZ, Girişimcilik Komisyonu üyeleri İzel Levi COŞKUN ve Ender BOZKURT ile TÜGİAD Genel Sekreteri Engür RUTKAY ve TÜGİAD Genel Sekreter Yardımcısı Sinem SONUVAR yer aldı. Zirve sonrasında, G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20YEA) Üyeleri tarafından imzalanan Genç Girişimciler Deklarasyonu aynı tarihlerde Cannes kentinde toplanan G20 Liderleri’ne resmen iletildi.

TÜGİAD G20 Fransa delegasyonu.

G20 Genç Girişimciler Zirvesi 20 ülkeden dört yüz genç girişimciyi ağırladı.

Genel Sekreter Engür RUTKAY, Yön. Kur. Üyesi Mehtap ALANYALI, Özyeğin Üniversitesi Kur. Bşk. Hüsnü ÖZYEĞİN, Genel Sekreter Yrd. Sinem SONUVAR ve UİK üyesi Feyza MERAL.

Onursal üyemiz Can BAYRAKTAR, İSEGE Komisyonu Başkanı Dr. Rıza KADILAR, Nobel ödüllü Ekonomist Prof. Muhammed YUNUS ve Genel Sekreter Yrd. Sinem SONUVAR.
TÜGİAD Çukurova Toplantıları
 
TÜGİAD Çukurova Bölge Şubesi tarafından organize edilen “Çukurova Toplantıları”nın ikincisi 15 Kasım 2011 tarihinde Adana Hilton Otel’de gerçekleştirildi.
Adana, Mersin ve Hatay’dan TÜGİAD üyeleri ile bölgede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcilerinin katıldıkları toplantı, TÜGİAD 25. Yıl Tanıtım Filminin gösterimi ile başladı. Çukurova Bölge Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Armaıan ÖNER, Ankara Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Barış AYDIN ve Yönetim Kurulu Başkanımız Murat COŞKUNKAN’ın açılış konuşmaları ve “TÜGİAD” sunumunun ardından, Derneğimiz Ekonomi Danışmanları Prof. Dr. Kerem ALKİN ve Dr. Can Fuat GÜRLESEL’in konuşmacı olarak katıldıkları “Dünya’da ve Türkiye’de Ekonomik Değerlendirmeler” konulu konferans düzenlendi.

TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN.

TÜGİAD Ankara Başkanı Barış AYDIN.

Genel Sekreter Engür RUTKAY’ın sunumu.

Çukurova Toplantısı katılımcıları.
TÜGİAD Cumhuriyet Balosu
 
Geleneksel TÜGİAD Cumhuriyet Balosu 25 Kasım 2011 tarihinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.
Cumhuriyet Balomuz, Yönetim Kurulu Başkanımız Murat COŞKUNKAN’ın üyelerimize hitaben yaptııı açılış konuşması ile başladı. Yaptığı konuşmada, TÜGİAD’a ve TÜGİAD’ın “TÜRKİYE” ünvanı ile onurlandırılmasına değinen Başkanımız, şunları söyledi: “TÜGİAD, Türkiye’de ve Bölgesinde Genç İş Dünyası’nın sesi ve temsilcisi olmayı hedefliyor. Sizleri, tüm Şubelerimizi, ülkemizin farklı illerinde yerleşik olan üyelerimizi, bu büyük hedefe odaklanmaya, TÜGİAD’ı, sahip olduğu “TÜRKİYE” ünvanına yakışır bir şekilde, tüm Türkiye sathında tanıtmaya davet ediyorum. Genç İş Dünyası ve Girişimcilik, sadece yeni iş imkanları yaratan, rekabetçiliği ve inovasyonu arttrıcı bir güç değildir. Aynı zamanda o ülkenin sosyal kalitesini de yükselten önemli bir itici güçtür. Bir ülkede gerçek anlamda sosyal ve ekonomik büyümenin anahtarı, girişimci sayısının artması ile doğru orantılıdır. İşte TÜGİAD burada devreye giriyor; bizler bir sivil toplum kuruluşu olarak tüm Türkiye’de “girişimcilik kültürü”nün yaygınlaştırılmasını, girişimciliğin bir kariyer seçeneği olduğu gerçeğini topluma, kamuoyuna etkin bir şekilde anlatmalı, aktarmalıyız. Ve yeni girişimcileri aramıza alarak büyümeliyiz” Cumhuriyet Balosu’nda aramıza yeni katılan üyelerimiz, Halil İbrahim AKBAŞ, Fuat CEMALİGİL, İldeniz KOÇ, Ali Önder ÖNER, Ahmet PARSEKER, Selin SAKDER ve İzzet GÜLDOĞAN’a üyelik sertifikaları ve rozetleri takdim edildi.

TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN ve eşi Ceren COŞKUNKAN.

Yönetim Kurulu Başk Yard. Z.Çiğdem Turan DURMUŞ, Meltem Şefika TURAN, Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Nihat ÖZDEMİR ve Bora DURMUŞ.

TÜGİAD Cumhuriyet Balosu Genel görünüm.

Nurettin VAROL, Özden PELİSTER, Mansur ÖZDOĞAN, TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Barış AYDIN, Başkan Murat COŞKUNKAN, Ali YÜCELEN, Ünal PALA ve Türker NASLI.

TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN konuşmasını yaparken.

Yeni üyemiz Fuat CEMALİGİL Sertifikasını TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ferda KERTMELİOĞLU’ndan aldı.

Yeni üyemiz Ali Önder ÖNER sertifikasını TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN ve Ankara Başkanı Barış AYDIN’dan aldı.

Yeni Üyemiz Ahmet PARSEKER üyelik sertifikasını, Başkan Murat COŞKUNKAN, Onursal Üyemiz Coşkun PAZAR ve Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet ARSLAN’dan aldı.

TÜGİAD Başkanı Murat COŞKUNKAN ve Yönetim Kurulu Başk Yard. Z.Çiğdem Turan DURMUŞ, yeni üyemiz Halil AKBAŞ’a Sertifikasını takdim ettiler.

Başkan Murat COŞKUNKAN ve Bursa Şube Başkanı Ali Şakir Tatveren yeni üyemiz Selin Sakder’e üyelik sertifikasını sundular.

Yeni üyemiz İzzet GÜLDOĞAN’a sertifikasını Başkan Murat COŞKUNKAN ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Nihat ÖZTÜRK takdim etti.

Başkan Murat COŞKUNKAN ve Nurettin VAROL Yeni üyemiz İldeniz KOǒA sertifikasını sunarken.
TÜGİAD Global Girişimcilik Haftası Kokteyli
 
TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu tarafından Global Girişimcilik Haftası (GGH) etkinlikleri kapsamında düzenlenen “TÜGİAD GGH Kokteyli” paydaşlarımız olan Kurum ve Dernek temsilcileri, Marmara ve Bahçeşehir Üniversitelerinde düzenlediğimiz Girişimcilik Derslerine devam eden öırencilerimiz ve Üyelerimizin katılımlarıyla 16 Kasım 2011 Çarşamba günü TÜGİAD Odakule’de gerçekleşti.

Arcan YÜKSEL, Cem YÜKSEL, Zeynep Fidan SOYSAL ve Murat AKDOĞAN.

TÜGİAD GGH Kokteyli genel görünüm.

Engür RUTKAY, Kerim ERTAN ve Dr. Rıza KADILAR katılımcılar ile birlikte.

Dr. Rıza KADILAR, Can BAYRAKTAR, Mehtap ALANYALI ve Ender BOZKURT.
TÜGİAD Genel Koordinasyon Toplantısı
 
TÜGİAD’ın 2011 – 2012 projeksiyonu, projeleri ve Merkez – Şubeler arası etkin koordinasyonun sağlanması amacıyla, İstanbul Merkez Yönetim Kurulu, Ankara, Bursa ve Çukurova Şubeleri Yönetim Kurulu Başkan, Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreterleri ile TÜGİAD daimi komisyonlarının başkan ve temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşen Genel Koordinasyon Toplantısı 18 Ekim 2011 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi ev sahipliıinde gerçekleşti.
TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat COŞKUNKAN’ın açılış konuşması ve Genel Sekreter Engür RUTKAY’ın 13. Dönem Merkez Faaliyet Raporu hakkında sunumundan sonra, Ankara Şubesi Başkanı Barış AYDIN, Bursa Şubesi Başkanı Ali TATVEREN ve Çukurova Şubesi Başkanı Armağan ÖNER, Şubelerin 2011 yılı faaliyetleri ve 2011-2012 plan ve projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdiler.
Kurul / Komisyonlarımızı temsilen; sırasıyla, Sicil Disiplin Kurulu Başk Yard Kerim ERTAN, Enerji Komisyonu Başk Yard Kerim ERTAN, Onursal Üyeler Komisyonu Başkanı Murat GÖKÇEN, Girişimcilik Komisyonu Üyesi Ender BOZKURT ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu (UİK) Üyesi Nesrin SERİN söz alarak kurul/komisyon faaliyetleri ile ilgili sunum yaptılar.
Görüş ve Öneriler Bölümünde ise, Başkanlar’dan sonra Şubeleri temsilen sırasıyla, Rasim NARİN (Çukurova Şubesi Başk Yard), Baran ÇELİK (Bursa Şubesi Başk Yard), Nesrin SERİN (İstanbul Merkez – UİK Üyesi) ve Hakan ŞAHİN (Merkez Yön Krl Üyesi – UİK Koordinatörü) söz alarak görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştılar.
Genel Koordinasyon Toplantısı’na ev sahipliıi yapan TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış AYDIN ve tüm TÜGİAD Ankara Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

Armağan ÖNER ( TÜGİAD Çukurova Başkanı) – Barış AYDIN (TÜGİAD Ankara Başkanı) – Murat COŞKUNKAN (TÜGİAD Başkanı) – Ali TATVEREN (TÜGİAD Bursa Başkanı).

TÜGİAD Genel Koordinasyon toplantısı.
TKYD - TÜGİAD - TÜRKONFED Semineri
 
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), TÜGİAD ve TÜRKONFED’in destekleriyle düzenlenen “Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Kurumsal Yönetime İlişkin Gelişmeler ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları” semineri, Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin değerli katkılarıyla 13 Aralık 2011 tarihinde, Windowİst Tower’da gerçekleşti.

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı – TÜGİAD 8’inci Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem YILMAZ açılış konuşmasını yaparken.

“Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda Kurumsal Yönetime İlişkin Gelişmeler ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları” seminerinden genel görünüm.

TKYD Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜGİAD Denetleme Kurulu Başkanı Fikret SEBİLCİOĞLU.
“Girişimcilik ve İş Planı” dersleri devam ediyor.
 
Girişimcilik Komisyonumuzun Marmara ve Bahçeşehir Üniversiteleri’nde devam eden “Girişimcilik ve İş Planı” dersleri devam ediyor.

Haluk OKUTUR / Simit Sarayı

Murat AKDOĞAN / Baymak

Serra TİTİZ / Micado Consulting

Selçuk ATA / Eczacıbaşı Holding
TÜGİAD Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri - 14 Kasım 2011
 
TÜGİAD (İş ve Strateji Geliştirme Komisyonu) – Bilgi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Yeşil İşler / Yeşil Girişimcilik” konulu panel 14 Kasım 2011 tarihinde Bilgi Üniversitesi Santral yerleşkesinde gerçekleşti.
Dr. Rıza KADILAR’ın moderatörlüıünde gerçekleşen panele, Prof. Dr. Doğan GÜNEŞ - İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Sistemleri Müh. Bölümü Başkanı, Kumru ADANALI - Carbon Clear Turkey Genel Müdürü, Selen İNAL - Ekokariyer Ltd. Genel Müdürü ve Başak CANDEMİR - UK Trade & Investment Türkiye Bilim ve İnovasyon Sorumlusu konuşmacı olarak katıldılar.

Bilgi Üniversitesi Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Doğan GÜNEŞ, Ekokariyer Genel Müdürü Selen İNAL, Carbon Clear Turkey Genel Müdürü Kumru ADANALI, UK Trade & Investment Türkiye Bilim ve İnovasyon Sorumlusu Başak CANDEMİR ve İSEGE Başkanı Dr. Rıza KADILAR.

Ozan SÖNMEZ (Bilgi Üniversitesi), Prof. Dr. Doğan GÜNEŞ, Kumru ADANALI, Selen İNAL, Başak CANDEMİR, Dr. Rıza KADILAR, Yön. Kur. Üyesi Mehtap ALANYALI ve Genel Sekreter Engür RUTKAY.
TÜGİAD Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri - 16 Kasım 2011
 
TÜGİAD (İş ve Strateji Geliştirme Komisyonu) – Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Girişimciler için Sermaye Kaynakları” konulu panel 16 Kasım 2011 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde gerçekleşti. Dr. Rıza KADILAR’ın moderatörlüıünde gerçekleşen panele, Ali H. KARABEY (Yönetici Ortak - 212VC), Serkan ELDEN (CEO - Pinebridge Investments), İsmail ESİN (Ortak - Esin Hukuk Bürosu) ve Melih ÖDEMİŞ (Kurucu Ortak - Yemek Sepeti) konuşmacı olarak katıldılar.

Girişimciler için Sermaye Kaynakları konulu panelden genel görünüm.

İSEGE Başkanı Dr. Rıza KADILAR,Genel Sekreter Engür RUTKAY, İsmail ESİN (Ortak - Esin Hukuk Bürosu, Serkan ELDEN (CEO - Pinebridge Investments), Melih ÖDEMİŞ (Kurucu Ortak - Yemek Sepeti), Ali H. KARABEY (Yönetici Ortak - 212VC), ve İhsan ELGİN (Özyeğin Üniversitesi).
Genç İşsizliği Çalıştayı
 
Türkiye’de Girişimcilik Kültürü’nün gelişmesi ve Girişimciliğin bir kariyer olarak algılanması için çalışan TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği), İnsan yönetimi alanındaki profesyonellerin gereksinimlerine 40 yıldır hizmet sunan PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza attı ve 25 Kasım 2011 tarihinde Genç İşsizliği Çalıştayı’nı düzenledi.
Yönetim Kurulu Üyemiz Mehtap ALANYALI’nın liderliğinde TÜGİAD İSEGE (İş ve Strateji Geliştirme) Komisyonu koordinesinde gerçekleşen Genç İşsizlik Çalıştayı, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş-Kur, TÜRKONFED, ILO (International Labor Organization) ve Endeavor Türkiye’nin destekleriyle akademi, kamu ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.
Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan ŞİMŞEK, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İdil TÜRKMENOĞLU, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap ALANYALI ve TC çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nı temsilen Müsteşar Yardımcısı Dr. Sıddık TOPALOĞLU’nun yaptıkları açılış konuşmaları ile start aldı.
Moderatörlüğünü Dr. Can Fuat GÜRLESEL’in yaptığı “Dünya’da ve Türkiye’de Genç İşsizliği: Politikalar ve Beklentiler “, Moderatörlüğünü PERYÖN Başkan Yardımcısı Yiğit Oğuz DUMAN’ın yaptığı “Genç İstihdamı ve Eğitim” ve Moderatörlüğünü TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap ALANYALI’nın yaptığı “Çözüme Doıru: Girişimcilik mi, Esnek İşgücü mü? Alternatifler Nelerdir?” konu başlıklarında 3 oturum olarak gerçekleşen çalıştayda genç işsizliğine çözüm olabilecek somut öneriler sunuldu.
Çalıştaya konuşmacı olarak; ILO Program Sorumlusu Ozan ÇAKMAK, Metro Cash&Carry İnsan Kaynakları Direktörü Esra DAVER, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Didem ALTOP, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Tarkan KADOOĞLU, Bahçeşehir Üniversitesi METGEM Başkanı Azize GÖKMEN, Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Aylin GEZGÜÇ, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Üstün ERGÜDER, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlııı İstihdam Uzmanları Hüseyin GÖKMEN ve Göktan GÖRMEZÖZ, Turkcell Global Bilgi İşe Alım Müdürü Derya Er GİDİRİŞLİOĞLU, MESS Genel Müdürü Dr. Necdet KENAR ve M.E.B Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şahap YILMAZ katıldılar.

“Dünya’da ve Türkiye’de Genç İşsizliği : Politikalar ve Beklentiler” konulu oturum.

Yiğit Oğuz DUMAN PERYÖN Başkan Yrd., Prof. Dr. Üstün ERGÜDER Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü, Mehtap ALANYALI, Şahap YILMAZ M.E.B Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Derya ER Turkcell Global Bilgi İşe Alım Müdürü ve Azize GÖKMEN Bahçeşehir Üniversitesi METGEM Başkanı.

Yiğit Oğuz DUMAN, Şükran BALABAN (Peryön), Engür RUTKAY, Mehtap ALANYALI.

Tarkan KADOOĞLU TÜKKONFED Başkan Yrd., Didem ALTOP Endeavor Türkiye Gen. Sek., Yiğit Oğuz DUMAN, Mehtap ALANYALI ve Göktan GÖRMEZÖZ Türkiye İş Kurumu İstihdam Uzmanı.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan ŞİMŞEK, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İdil TÜRKMENOĞLU, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nı temsilen Müsteşar Yardımcısı Dr. Sıddık TOPALOĞLU ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap ALANYALI.