ANKARA
TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu
 
TÜGİAD Ankara Şubesi’nin 9. Olağan Genel Kurulunu 7 Ekim 2016 tarihinde şubemizde gerçekleştirdik. Ankara Şube 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Türker Naslı başkanlık bayrağını Ercan Kahraman’a devretti. Başkanımız Ercan Kahraman, yaptığı teşekkür konuşmasında “Bizler talip olduğumuz bu göreve ülkemize ekonomik ve ticari açıdan katkıda bulunmak için geldik. TÜGİAD üyelerinin iş ilişkilerinin artırmasını sağlamak için geldik. Bu görevi Yönetim Kurulumla birlikte üstlenmekten dolayı çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Genel Kurulda konuşan TÜGİAD Genel Başkanı Rahmi Çuhacı, Ankara Şube 8. Dönem Başkanı Türker Naslı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, görev süreleri boyunca ülkeye ve Derneğe katkılarından dolayı teşekkür etti. TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen “Derneğimizi hep bir adım öteye taşımaya çalıştık ve aldığımız yerden çok daha iyi noktalara taşıdık. Ankara Şubesi’nin yeni yönetimine canı gönülden başarılar diliyorum” dedi. TÜGİAD Ankara Şubesi eski Başkanlarından Barış Aydın da Derneğin projelerinde ve gelişiminde katkısı olan herkese teşekkür etti.
TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu;
Ercan Kahraman (Yönetim Kurulu Başkanı),
H.Koray Kartal (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),
Koray Akar (Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter),
Onur Çanga (Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman),
Selim Akın,
Murat Güleç,
Serkan Aydın,
Can Çavuşoğlu,
Ali Efe Bezci,
Mustafa Kemal Savaş,
Begüm Akış,
Özgür Erdem İncesu,
Zafer Korkmaz,
Kaya Karakaya,
Fatih Yıldırım,
Burcu Ateş,
Bülent Erbora,
Sabri Berkan Baykam (Yönetim Kurulu Üyeleri),
Mirkan Aydın (Denetleme Kurulu Başkanı),
Zafer Yıldırım,
Kemal Oğuz Pala,
Arzu Beyazıt,
Ceyhan Bağcı,
Selim Kahraman (Denetleme Kurulu üyeleri).

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman.

Türk Sanayici İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak.

TÜGİAD 6. ve 7. Dönem Başkanı Barış Aydın.

TÜGİAD (YİK) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı.

TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, TÜGİAD Ankara Şubesi 4. 5. ve 6. Dönem Başkanı Sefa Çol ve Melik Rupen Mıhçıyan.

TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri toplu halde.

Genel Kuruldan görünüm.

TÜGİAD Ankara Şubesi 8. Dönem Başkanı Türker Naslı.
9. Dönem Genel Kurul Teşekkür Yemeği
 
07 Ekim 2016 tarihinde şubemizde gerçekleşen 9. Dönem Genel Kurul sonrasında TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman, Mag Lounge Restaurant’ta üyelerimiz için “Teşekkür Yemeği” düzenledi.

Mustafa Kemal Savaş, TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve Bülent Erbora, diğer üyeler ile birlikte.

Eray Görücü, Neslihan Alkan Görkem, Seda Özbulut, Burcu Ateş ve Adem Çolak.

Gökmen Özdoğan, Umut Önder Altıntaş, Zafer Yıldırım, Mirkan Aydın, Özgür Erdem İncesu ve Ercan Çelik.

Koray Akar, Serkan Kumdakcı, Koray Kartal, Murat Camadan ve Onur Çanga.

Murat Güleç, Mansur Özdoğan, Oğuz Pala, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Ankara Şubesi 6. ve 7. Dönem Başkanı Barış Aydın, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, Oğuz Pala ve Kürşad Badem.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, Yusuf Ekinci, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Rıza Şohoğlu ve Arzu Beyazıt.
9. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısı
 
TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısını 12 Ekim 2016 tarihinde şubemizde gerçekleştirdi.

TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeleri toplu halde.
Üye Adayı Ziyareti
 
26 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir ziyaretinden sonra TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz TÜGİAD üye adayı Oğuzhan Altınel’i sahibi olduğu Altınel Otel’de öğle yemeğinde ziyaret ettiler.

TÜGİAD Denetleme Kurulu Başkanı Efe Bezci, Mirkan Aydın, Zafer Yıldırım ve Fatih Yıldırım.

Koray Akar, Kaya Karakaya, (ÜİK) Üyeler arası İşbirliği Komisyonu Başkanı Arzu Beyazıt ve Murat Güleç.

Koray Kartal, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, Oğuzhan Altınel, TÜGİAD Ankara Şubesi 4. 5. ve 6. Dönem Başkanı Sefa Çol.

TÜGİAD Ankara Şubesi 4. 5. ve 6. Dönem Başkanı Sefa Çol, Oğuz Pala, Zafer Korkmaz ve (PİK) Parlamento İle İlişkiler Komisyonu Başkanı Begüm Akış.

Burcu Ateş, Berkan Baykam ve Mustafa Kemal Savaş.

Özgür Erdem İncesu, Ceyhan Bağcı, Selim Kahraman ve Onur Çanga.

Altınel Otel’de öğle yemeğine katılan TÜGİAD Heyeti.
Parlamento İle İlişkiler Komisyonu Toplantısı
 
TÜGİAD Parlamento İle İlişkiler Komisyonu 9. Dönem ilk toplantısını 09 Kasım 2016 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Akış Başkanlığında şubemizde gerçekleşti. Parlamento İle İlişkiler Komisyonu (PİK)’in 9. Dönem çalışmalarını bir sunumla anlatan Begüm Akış’tan sonra söz alan TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman PİK üyelerine komisyonun, derneğimiz için öneminden bahsetti. Toplantı Başkanlık devir teslim töreniyle son buldu.

Seda Özbulut, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve PİK Başkanı Begüm Akış.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, TÜGİAD Parlamento İle İlişkiler Komisyonunda konuşma yaparken.

Arka : Ceyhan Bağcı, Koray Akar, Zafer Korkmaz, Zafer Yıldırım ve Onur Çanga. Ön; Mustafa Kemal Savaş, Murat Güleç, Serkan Neziroğlu, Seda Özbulut, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, PİK Başkanı Begüm Akış, Burcu Ateş, Altan Palabıyıkoğlu, ÜİK Başkanı Arzu Beyazıt, TÜGİAD Denetleme Kurulu Başkanı Efe Bezci ve Cenk Yıldırım.
TÜGİAD YİK Başkanı Ali Yücelen Ziyareti
 
16 Kasım 2016 tarihinde şubemizde gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu toplantısını TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve TÜGİAD 16. Dönem Başkan Adayı Ali Yücelen ziyaret etti.

Yönetim Kurulu toplantısına katılanlar.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Ali Yücelen.

Arka; Ceyhan Bağcı, Bülent Erbora, Koray Akar, Koray Kartal, Oğuzhan Altınel ve Mustafa Kemal Savaş. Ön sıra; Murat Güleç, TÜGİAD Denetleme Kurulu Başkanı Efe Bezci, Zafer Yıldırım, Özgür Erdem İncesu, Üyeler arası İşbirliği Komisyonu (ÜİK) Başkanı Arzu Beyazıt, TÜGİAD (YİK) Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, Burcu Ateş, Parlamento İle İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Begüm Akış, Fatih Yıldırım, Berkan Baykam, Selim Kahraman ve Onur Çanga.
Üyeler arası İşbirliği Komisyonu Toplantısı
 
TÜGİAD Ankara Şubesi öncülüğünde kurulan Üyeler arası İşbirliği Komisyonu 21 Kasım 2016 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Arzu Beyazıt Başkanlığında şubemizde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Berkan Baykam, Kadriye Pehlivan, Çağdaş Ayan, Üyeler arası İşbirliği Komisyonu ÜİK Başkanı Arzu Beyazıt, Burcu Uygur, Onur Çanga, Neslihan Alkan Görkem ve Burcu Ateş.
Sivil Toplum Saati Radyo Programı Konuğu Başkanımız Ercan Kahraman
 
26 Kasım 2016 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman, Ostim Radyo’da yayınlanan Şahin Acar’la Sivil Toplum Saati’ne konuk oldu. Başkanımız Ercan Kahraman programda; Türk Ticaret kanununda yapılan düzenlemeler, Gençler Endüstri 4.0 hazır mı?, Genç kadınlarının iş hayatındaki yeri, Avrupa’daki Türk genç girişimciler, Teknolojik değişim, inovasyon ve ekonomik gelişmeler hakkında görüşlerini bildirdi.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve Ostim Radyo’dan Şahin Acar.
Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas Ziyareti
 
30 Kasım 2016 tarihinde Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas şubemizi ziyaret etti. TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman, Parlamento ile İlişkiler Komisyonu PİK Başkanı Begüm Akış ve PİK Başkan Yardımcısı Burcu Ateş’in katıldığı toplantıda Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas ile ticari işbirliği hakkında görüştüler.

PİK Başkan Yardımcısı Burcu Ateş, PİK Başkanı Begüm Akış, Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve Türkiye’deki Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Ofisi ikinci Katip Liliana Aldas Estrella.
23. TBMM Başkanı Köksal Toptan Ziyareti
 
07 Aralık 2016 tarihinde Ankara Şubesi Yönetimi ve PİK Üyeleri ile birlikte 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan’ı şubemizde ağırladık. Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Ercan Kahraman Hükümetimize ve devletimize nasıl katkı sunabiliriz bunları araştırdıklarını ve iş dünyasının ülke için önemine değindi. Bu süreçte TÜGİAD olarak Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösterdiklerini, ekonomiye katkı amaçlı yurt dışına yönelik çalışmalar da yaptıklarını anlatan Başkanımız Ercan Kahraman, TÜGİAD olarak yurt dışı bağlantılarımızı devletimizin direkt bağlantısının olduğu şekilde yürütmek istediklerini ve bunun için de Kardeş Şehirler ile çeşitli anlaşma zeminleri için çalışmalar hazırladıklarını belirtti. Toplantıda Köksal Toptan, genç iş adamlarına, hem iş dünyasındaki hem de uzun dönem sürdürdüğü devlet adamlığı hayatındaki birikimlerini aktardı. TÜGİAD’ın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Köksal Toptan, Türkiye’nin sivil toplum kuruluşlarına çok ihtiyacı olduğunun altını çizerek Genç beyinlerin eğitim, bilgi ve çalışkanlıklarıyla Türkiye ekonomisine yapmış olduğu katkıların çok önemli olduğunu belirtti.
Toplantının sonunda 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan üyelerimize imzalı “Kürsüden” kitabını takdim etti.

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan.

PİK Başkanı Begüm Akış, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan.

Gündüz Mutlu, Koray Kartal, Parlamento İle İlişkiler Komisyonu PİK Başkanı Begüm Akış, TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman, 23. TBMM Başkanı Köksal Toptan, Begüm Akış, Üyeler arası İşbirliği Komisyonu ÜİK Başkanı Arzu Beyazıt, Onur Çanga, Neslihan Alkan Görkem ve Sena Kunt. Arka Sıra: Ceyhan Bağcı, Serkan Neziroğlu, Mustafa Kemal Savaş, Özger Örsçekiç ve Dilek Bozdemir.
Üye Adayı Ziyareti
 
TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman, 19 Ekim 2016 tarihinde TÜGİAD Genel Merkezin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonunun koordinasyonunda devam eden Girişimcilik dersi konuğu oldu.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman “Girişimcilik Dersi”ne katılanlar ile birlikte.
Anıtkabir Ziyareti
 
TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ercan Kahraman Başkanlığında 26 Ekim 2016 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Başkanımız Ercan Kahraman’ın mozoleye çelenk koymasından sonra saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra özel defterin imzalanması için Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman mozoleye çelenk koyarken.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman Misak-ı Milli Kulesi’nde özel defteri imzalarken.

TÜGİAD Ankara Şubesi 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Anıtkabir ziyaretinde.
10. TÜGİAD Business Network Etkinliği
 
TÜGİAD Ankara Şubesi ve Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliği ile düzenlediğimiz TÜGİAD Business Network etkinliğimiz 23 Kasım 2016 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcımız Koray Kartal’ın ev sahipliğinde Teona Ümitköy’de gerçekleşti. Kartvizit alışverişi yapılması ve iş bağlantılarının gelişmesi amaçlı düzenlediğimiz etkinliğe üyelerimizin ve diğer dernek üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte söz alan TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanımız Ercan Kahraman TÜGİAD üyeleri arasındaki ticari işbirliğinin sınırlarını aşıp diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, kartvizit alışverişi ile bu etkinliğimizin ticarete ön ayak olmasını istediğini belirtti.

Melik Rupen Mıhçıyan, Cem Yüksel, Burcu Ateş ve Üyeler arası İşbirliği Komisyonu ÜİK Başkanı Arzu Beyazıt.

10. TÜGİAD Business Network Etkinliğine katılanlar.

Zafer Yıldırım, Can Çavuşoğlu ve Özgür Erdem İncesu.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Koray Kartal ve TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman.

Karadeniz İş Adamları Derneği, KAİAD Başkanı Murat Camadan, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu YİK Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Koray Kartal, TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman, Genç Girişim Yönetişim Derneği GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği 1905 AGS Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru ve Ticari İlişkiler Komisyonu TİK Başkanı Selim Akın.

Ceyhan Bağcı, Koray Akar, Fatih Yıldırım ve Özgür Savaş Özüdoğru.
ASTOP Ödül Töreni
 
05 Aralık 2016 tarihinde kurucu üyesi olduğumuz Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ASTOP olarak “Dünya Gönüllüler Günü” dolayısıyla düzenlediğimiz ödül töreninde TÜGİAD Ankara Şubesi olarak 23.TBMM Başkanı ve Türkiyem Vakfı Başkanı Köksal Toptan’a “Üstün Hizmet” ödülünü takdim ettik.

23.TBMM Başkanı ve Türkiyem Vakfı Başkanı Köksal Toptan, TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri ile birlikte.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, 23.TBMM Başkanı ve Türkiyem Vakfı Başkanı Köksal Toptan’a “Üstün Hizmet” ödülünü takdim ederken.
GGYD’nin TÜGİAD Ankara Şubesi Ziyareti
 
GGYD - Genç Girişim ve Yönetişim Derneği 28 Aralık 2015 tarihinde, TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulumuzu şubemizde ziyaret ettiler. GGYD’nin Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda üyeler arası tanışma gerçekleşti.
TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu dönem projeleri ve çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirdiler.

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu’na TÜGİAD Teşekkür Plaketi’ni sunarken, (sağ başta) TÜGİAD Başkan Yardımcısı Koray Kartal.

TÜGİAD Ankara Şubesi ve GGYD Yönetim Kurulu üyeleri toplu halde.

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu dönem projeleri ve çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirirlerken.