BURSA
Haluk Okutur 2. Büyük Projesini Bursa’da Açıkladı…
 
TÜGİAD Bursa Şubesi 2. yemekli toplantısını Farma Sigorta’nın katkılarıyla Simit Saraylarının Kurucusu Haluk Okutur’u Holiday Inn’de üyeleriyle 1 Haziran 2016’da buluşturdu. TÜGİAD Bursa olarak bilgi ve deneyimleriyle iş dünyasına rol model olacak kişileri üyeleriyle buluşturduklarını ifade eden Özkul, “Gençlere ne zaman girişimciliği anlatmaya kalksam ve bu konuda umutsuzluğa kapılsam Haluk Okutur’un hikayesini hep yanımda buldum” dedi.
Haluk Okutur, “Tarım ve gıdada uygulayacağımız doğru model ve projelerle Türkiye’nin 15 yıl sonraki tarımsal ihracat gelirinin 600 milyar dolar olacağını öngörüyorum. Bu yeni projem ile ülkemizin 500 milyar dolarlık 2023 hedefine 500 milyon dolarlık bir katkı yapacağıma söz veriyorum” dedi.
Toplantı sonrasında TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul ve üyelerle birlikte Özlüce’de bulunan Simit Sarayı’nı ziyaret eden Haluk Okutur, kurumun şapka ve önlüğünü giyip tezgahın başına geçerek Başkan Özkul ve üyelere elleriyle simit ikramı yaptı.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul.

Toplantıya katılan TÜGİAD Üyeleri toplu halde.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Simit Saraylarının Kurucusu Haluk Okutur’a TÜGİAD Hatıra Hediyesini takdim ederken.

Simit Sarayı’nı ziyaret eden TÜGİAD Heyeti toplu halde.

Simit Saraylarının Kurucusu Haluk Okutur.

TÜGİAD Fahri üyesi Fahrettin Gülener ve Haluk Okutur tarafından TÜGİAD Bursa Şubesi’ne katılan yeni üyeler Elif Bilge Olağaner, Nihal Emengen, Barış Gül ve Süleyman Orta’ya TÜGİAD Rozet’leri takıldı.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, tezgahın başına geçerek simit ikram ederken.
TÜGİAD Bursa’dan Burkay’a Ziyaret
 
9. Olağan Genel Kurulda TÜGİAD Bursa Şubesi’nin başkanlık görevine seçilen Onur Özkul, beraberindeki heyetle 13 Haziran 2016 tarihinde Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’ı Altıparmak Hizmet Binası’ndaki makamında ziyaret etti. TÜGİAD Bursa Şubesi’nin önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projelerin değerlendirildiği ziyarette konuşan Özkul, “Bursa ve ülke ekonomisine, genç iş adamı kimliğimizle dinamizm katmak istiyoruz” dedi. BTSO Başkanı Burkay da, TÜGİAD Bursa’nın hayata geçireceği projelerde yanlarında olma sözü verdi ve “Sizin gibi genç girişimciler ülke ve Bursa ekonomisi için her zaman önemlidir. Bu sayıyı arttırmalı ve sizinle birlikte yeni birçok genç ve girişimci arkadaşı daha ekonomiye kazandıracağımız çalışmalar yapmalıyız” dedi. Konuşmalardan sonra ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berk Noyan.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a TÜGİAD Hatıra hediyesini takdim etti.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Parseker, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gökçe Belge, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berk Noyan, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Bursa Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Tufan Soyuak, Murat Kılıç ve Oktay Oto.
TÜGİAD Bursa, BUTGEM’de Sınıf Açmayı Hedef
 
TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, beraberindeki heyette yer alan Sektör Komisyonları Başkanı Berkay Uğurtuğ, Otomotiv Komisyonu Başkanı Alper Gülener, Tekstil Komisyonu Başkanı Elif Bilge Olağaner ve üyelerle birlikte Bursa sanayisine kalifiye eleman yetiştiren ve herkes tarafından parmakla gösterilen kuruluş olan BUTGEM’i 1 Temmuz 2016 tarihinde ziyaret etti. Bu ziyarette TÜGİAD Bursa Şubesi’ne BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda TÜGİAD Bursa Fahri Üyesi Fahrettin Gülener, BUTGEM Genel Koordinatörü Muammer Paşa ve BUTGEM Genel Koordinatör Yardımcısı Fikri Aslıtürk eşlik etti. Ziyarette öncelikle BUTGEM Genel Koordinatör Yardımcısı Fikri Aslıtürk tarafından yapılan sunumun ardından TÜGİAD Bursa Şubesi’ne eşlik eden TÜGİAD Onursal Üyesi, aynı zamanda BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Fahrettin Gülener de TÜGİAD Bursa’yı BUTGEM’de görmekten çok mutlu olduğunu belirterek, şu ana kadar yaklaşık 20 bin mezun verdiklerini belirtti. Sunumun ardından heyet; tekstil, otomotiv, makine ve çocuklar için özel olarak kurulan kağıt katlama ve tel araba yapma kurslarını gezdi.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, öğrencileri izlerken.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Tekstil ve Otomotiv komisyon üyelerimiz Onur Özselek, Berkay Uğurtuğ, Elif Bilge Olağaner, Hasan Keskin, Sarper Hamzagil, Osman Sönmez ve Alper Gülener, BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi, TÜGİAD Bursa Onursal Üyesi Fahrettin Gülener ile birlikte.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Sektör Komisyonları Başkanı Berkay Uğurtuğ, Otomotiv Komisyonu Başkanı Alper Gülener, Tekstil Komisyonu Başkanı Elif Bilge Olağaner ile beraberindeki heyette yer alan üyelerimiz, BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Üyesi, TÜGİAD Bursa Onursal Üyesi Fahrettin Gülener ile birlikte BUTGEM Genel Koordinatörü Muammer Paşa ve BUTGEM Genel Koordinatör Yardımcısı Fikri Aslıtürk’ün sunumumu izlerken.

Heyet; tekstil, otomotiv, makine ve çocuklar için özel olarak kurulan kağıt katlama ve tel araba yapma kurslarını gezdi.
Şankaya’dan iş birliği sözü…
 
3 Ağustos 2016 tarihinde, TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Tekstil ve Otomotiv komisyonlarının üyeleri ile birlikte Yeşim Tekstil’in başarılı CEO’su ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Onursal Üyesi olan Şenol Şankaya’yı ziyaret etti. Aynı zamanda Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı da olan Şankaya, yapılan görüşmede Tekstil komisyonunun hazırlayacağı çalışma ve raporları üst kademelere sunma konusunda iş birliğine gideceklerini belirtti.

TÜGİAD Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşim Tekstil CEO’su ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Onursal Üyesi Şenol Şankaya ile birlikte.

Yeşim Savaş, Berkay Uğurtuğ, Necati Kurtcan, Barış Gül, Elif Bilge Olağaner, Yeşim Tekstil CEO’su ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Onursal Üyesi Şenol Şankaya, TÜGİAD Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, İrem Savcı, Sarp Erdilek, Erdener Buldağ ve Hasan Keskin.

TÜGİAD Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Yeşim Tekstil CEO’su ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Onursal Üyesi Şenol Şankaya’ya TÜGİAD Hatıra Hediyesini takdim ederken.
TÜGİAD Bursa, BUİKAD’ı Ağırladı…
 
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın ve beraberindeki heyet, 31 Ağustos 2016 tarihinde, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyarette bulundu. Toplantıda, dernek yöneticileri yeni dönem projeleri hakkında birbirlerini bilgilendirirken, ortak projeler ve olası iş birlikleri üzerinde de duruldu.

BUİKAD ve TÜGİAD Yönetim Kurulu toplu halde.

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın ve TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul ile birlikte.
Türkiye 15 Temmuz Sonrası Gücünü Kanıtladı…
 
21 Eylül 2016 tarihinde, Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Hakan Eryılmaz ile Ekonomist Semra Demircioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ve Podyum Davet’te yapılan 3. Aylık Toplantı’da önemli konulara değinildi. 15 Temmuz darbe girişimine ve sonrasında yaşanan sürece rağmen ekonomideki istikrarın devam etmesinin Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunun kanıtlandığı görüşünde birleşen konuşmacılar, yarının bugünden daha iyi olacağını da sözlerine eklediler. TÜGİAD Bursa Şubesi’ne yeni katılan üyelerimiz; Kerem Kahveci, Erhan Yılmaz, Gökçe Bengü, Rıdvan Er, Özer Can Özer, Tanver Emre Yılmaz, Aykon Yılmaz ve Kerem Yazıcı’ ya TÜGİAD Rozetleri de kısa bir törenle takıldı. 8 yeni üyeyi bünyelerine katmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Özkul, “Gücümüze güç kattık” dedi.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul.

Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Hakan Eryılmaz .

Ekonomist Semra Demircioğlu.

Aramıza katılan ve TÜGİAD Rozetleri takılan yeni üyelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz toplu halde.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Hakan Eryılmaz ile Ekonomist Semra Demircioğlu’na teşekkür ederek TÜGİAD Hatıra Hediyelerini takdim etti.
Onur Özkul Güven Tazeledi…
 
6 Ekim 2016 tarihindeTÜGİAD Bursa Şubesi’nde Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Onur Özkul, tek aday olarak girdiği seçimde oy birliğiyle yeniden Başkanlığa seçildi. TÜGİAD Bursa Şubesi 10. Dönem Başkanlığını yapacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Özkul, tüm üyelere teşekkür etti. Dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, TÜGİAD’ın 16. Dönem Genel Başkanı Rahmi Çuhacı, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Başkan Yardımcıları Kürşad Badem ve Ercan Çelik ile TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Şohoğlu katıldı. TÜGİAD Bursa Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu; Onur Özkul, A. Berk Noyan, Ahmet Parseker, Ersoy Tabaklar, Gökçe Belge, Tufan Soyuak, Atilla Demirtaş, Elif Bilge Olağaner, Berkay Uğurtuğ isimlerinden oluştu. Yedek üyelikler ise; Enis Üner, Sarp Erdilek, Mesut Meriç, Buğra Coşkuncu, Onur Özselek, Murat Kılıç, Jale Engin Vardar, Oktay Oto, Sarper Hamzagil olarak belirlendi. Denetim Kuruluna; V. Emre Varlık, Kubilay Alpaslan, Barış Gül seçilirken yedek üyeliklere İrem Savcı, Nihal Emengen, Hasan Keskin getirildi.

TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen katılan TÜGİAD üyelerine konuşmasını yaparken.

Oylamaya katılan TÜGİAD üyeleri.

TÜGİAD’ın 16. Dönem Genel Başkanı Rahmi Çuhacı konuşmasını yaparken.

Bursa Şubesi’nde yapılan Olağan Genel Kurula katılanlar toplu halde.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Genel Kurula katılan TÜGİAD üyelerine konuşmasını yaparken.
TÜGİAD Bursa Şubesi, Otizmli Çocuklar İçin Yeni Yıl Kutlaması Düzenledi
 
Göreve geldiği günden itibaren Bursa’da birbirinden farklı konularda faaliyet gösteren birçok kurumla iyi bir iletişim kurarak birlikte birçok ekonomik, sanatsal, kültürel etkinliği hayata geçiren TÜGİAD Bursa Şubesi otizmli çocukları unutmadı. 9. dönemin başından itibaren sosyal sorumluluk projesi kapsamında iş birliği yapılan ve her etkinliğin sonrasında konuklara Renk Otizm Derneği’nde otistik çocukların kendi elleriyle yaptığı bir tabağı hediye eden TÜGİAD Bursa Şubesi yılın son etkinliğinde Renk Otizm Derneği’nde eğitim gören otizmli çocuklarla 28 Aralık 2016 tarihinde bir araya geldi. İllüzyon gösterisiyle başlayan etkinlikte, yapılan birbirinden ilginç numaraları büyük bir merakla izleyen minikler, eğlenceli vakit geçirdi. İllüzyon gösterisinin ardından sahne alan Cengiz Ateş de söylediği şarkılarla keyifli dakikalar yaşattı. Yılbaşı pastasının kesildiği eğlencede, TÜGİAD Bursa Şubesi üyeleri çocuklara çeşitli hediyeler verdiler.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Başkan Yardımcısı Ahmet Parseker, Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Meriç ve Nihal Emengen, Üye Gökhan Öztel ve Renk Otizm Derneği Başkanı Ferhan Özvatan ile dernek yöneticileri toplu halde.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul otizmli çocuklarla.

Renk Otizm Derneği Başkanı Ferhan Özvatan, TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Başkan Yardımcısı Ahmet Parseker, Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Meriç, Nihal Emengen ve Genel Koordinatör Yeşim Savaş.
Yeşim Tekstil Ziyareti
 
TÜGİAD Bursa Şubesi, Başkan Onur Özkul önderliğinde 3 Ağustos 2016 tarihinde Yeşim Tekstil’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Üretimine 1983 yılında başlayan Yeşim Tekstil dünyada hazır giyim sektöründe aynı çatı altında iplikten mamul ürüne kadar tüm işlemleri kendi bünyesinde yapabilen en büyük 4 entegre tesisten biri olmasının yanı sıra, Türkiye’de yarattığı istihdam alanıyla da en büyük firmalar arasında yer almakta.

Nike bölüm Müdürü Mazhar Kazancıoğlu ve TÜGİAD heyeti.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşim Tekstil CEO’su ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Onursal Üyesi Şenol Şankaya ile birlikte.

TÜGİAD Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Yeşim Tekstil, Yalın ve Kalite Direktörü Tunç Aydoğan ve Kurumsal İletişim Uzmanı Meral Aydın Yıldırım ile birlikte.

TÜGİAD heyeti üretim bölümünde incelemelerde bulunurken.
“TÜGİAD Akademi”de Gündem “Otomatik BES…”
 
TÜGİAD Bursa Şubesi, 27 Eylül 2016 tarihinde “TÜGİAD Akademi” kapsamında Garanti Emeklilik Kurumsal Satış Müdürü Özlem Özkök’ü üyeleriyle buluşturdu. Garanti Emeklilik ve Farma Sigorta işbirliği ile düzenlenen toplantıda 1 Ocak 2017’de yürürlüğe girmesi planlanan “İşveren Emeklilik Planı ve Vergi Avantajı” ve “Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi” ile ilgili de bilgiler verildi. Programın ardından TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul tarafından Farma Sigorta Genel Müdürü Ertem Sancar ve Garanti Emeklilik Kurumsal Satış Müdürü Özlem Özkök’e TÜGİAD Teşekkür Plaketi verildi.

Garanti Emeklilik Kurumsal Satış Müdürü Özlem Özkök üyelerimize sunum yaparken.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, Garanti Emeklilik Kurumsal Satış Müdürü Özlem Özkök’e TÜGİAD Teşekkür Plaketi’ni sunarken.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul.

Farma Sigorta Genel Müdürü Ertem Sancar’a TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul TÜGİAD Teşekkür Plaketi’ni sunarken.
TÜGİAD Bursa, Ferrari’de…
 
TÜGİAD Bursa Şubesi, Başkan Onur Özkul önderliğindeki bir heyetle İtalya’nın Modena şehrinde yer alan Ferrari fabrikasına 29 Eylül 2016 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Öncelikle fabrikada incelemelerde bulundu. Büyük bir tutku olan Ferrari otomobillerini ve otomobillerin üretim aşamalarını yakından inceleme fırsatı bulan üyeler farklı bir deneyim yaşadılar. Ardından, Milano Başkonsolosu Hami Aksoy’u ve Milano Ticaret Ataşesi Emre Orhan Öztelli’yi makamında ziyaret eden TÜGİAD Bursa heyeti, ardından Milano Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile bir araya geldi.
Yapılan ikili görüşmelerde olası iş birlikleri ve yatırım fırsatları üzerinde durulduğunu ziyaretler sonrası TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Milano Başkonsolosu Hami Aksoy ve Milano Ticaret Ateşesi Emre Orhan Öztelli’ye Renk Otizm Derneğindeki otizmli çocukların boyadıkları tabaklardan hediye etti.

Ferrari otomobillerini ve otomobillerin üretim aşamalarını yakından inceleme fırsatı bulan TÜGİAD Üyeleri.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Milano Başkonsolosu Hami Aksoy’a Renk Otizm Derneğindeki otizmli çocukların boyadıkları TÜGİAD Hediye Tabağını takdim ederken.

İtalya’nın Modena şehrinde yer alan Ferrari fabrikasını ziyaret eden TÜGİAD Heyeti.

Milano Ticaret Ateşesi Emre Orhan Öztelli ve TÜGİAD Bursa Şubesi, Başkan Onur Özkul.
10. Dönemin İlk Konuğu Cansen Başaran Symes Oldu…
 
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul ve Yönetim Kurulu üyeleri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
14 Ekim 2016 tarihinde, Almira Otel’de gerçekleşen, yerel ve küresel ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Başaran Symes üyelere tecrübelerinin yanı sıra güncel gelişmeler hakkında da görüşlerini iletti. Üyeler tek tek söz alarak Başaran Symes’e iş kollarına ilişkin değerlendirmelerini sundular.
TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerinin düşüncelerini dinleyen Başaran Symes üyelere, iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için yapısal reformlar konusundaki taleplerin ısrarla söylenmesi gerektiğini ifade etti. Bunun için iş dünyasının örgütlenmesinin önemine dikkat çekti. Söz alan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul:
“ İş dünyası toplumsal bütünün içerisinde sadece bir parçadır ve her konuyla etkileşim içerisindedir ” dedi. Özkul, Dolar’daki artışın ihracatı tek başına hızlandırmadığını, diğer konularda yaşanan sıkıntıların genel bir düşüşü getirdiğini, ancak ülkemizin potansiyelinin tüm bu sorunları yakın vadede aşacak nitelikte olduğunu ve bu zor dönemin kalıcı olmadığı görüşünü iletti. Toplantının sonunda TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Renk Otizm Derneği’nin otistik çocuklar tarafından boyanmış bir tabağını Başaran Symes’e hediye etti.

Yerel ve küresel ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantıya katılanlar toplu halde.

TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Onur Özkul, Renk Otizm Derneği’nin otistik çocuklar tarafından boyanmış bir tabağını Başaran Symes’e hediye etti.

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Parseker, Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkul, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ,TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berk Noyan ve Ersin Yazıcı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve Onursal Üyelerimiz ile birlikte.