GENEL MERKEZ
STK’lardan TBMM’de Ortak Açıklama
 
21 Temmuz 2016 tarihinde, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kabulünde, darbe girişimine karşı ortak bir açıklama yapmak üzere 538 sendika, konfederasyon, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği inisiyatifte TÜGİAD da yer aldı. Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı’nın da yer aldığı toplantıda ortak açıklamayı okuyan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclisin, 15 Temmuz 2016 Cuma günü demokrasiye kasteden alçakça saldırıların hedefi olduğunu söyledi.

TBMM’de, TÜGİAD’ı temsil eden TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı.

Darbe girişimine karşı ortak bir açıklama yapmak üzere bir araya gelen, 538 Sendika, Konfederasyon, Meslek örgütü ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri toplu halde.
YES ve Avrupa Birliği Arasında Görüşmeler
 
Başkan Yardımcılığını yürüttüğümüz Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) ile Avrupa Birliği Çin Delegasyonu ve Avrupa Birliği KOBİ Merkezi arasında 8 Eylül 2016 tarihinde toplantılar gerçekleşti. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu’nun katıldığı toplantılarda partnerlik ve iş birliği olanakları görüşüldü.

G20 YEA Liderler Toplantısı
 
G20 YEA ’da Başkan ve Sherpalar, Pekin’de 11 Eylül tarihinde yapılan ve tüm gün süren toplantıda bir araya geldi. G20 YEA 2017 Almanya Zirvesi için hazırlıkların görüşüldüğü toplantıda ittifakın önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları da ele alındı. Ayrıca, yapılan alt komisyon ve komite toplantılarında, son dönemde yapılan ve önümüzdeki aylarda yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Liderler Toplantısında, TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

Başkan Çuhacı Başbakan Yıldırım Başkanlığındaki Ekonomi Değerlendirme Toplantısına katıldı
 
Ekonomiye dair iş dünyasının görüşünü almak ve OHAL kapsamında iş dünyasına yansıyan uygulamaları istişare etmek üzere 24 Ekim 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığında toplantı düzenlendi. Önde gelen iş dünyası kuruluşlarının temsil edildiği toplantıya TÜGİAD adına Başkan Rahmi Çuhacı katıldı. Başkan Çuhacı toplantıda genç iş dünyasının ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmesini ve beklentilerini paylaştı.

Toplantıya katılanlar toplu halde.

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım ve TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı.
Girişimcilik Dersleri Yeni Akademik Yılda da Devam Ediyor…
 
TÜGİAD’ın 11 yılı aşkın süredir geleneksel olarak sürdürdüğü ve organizasyonunu TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun yaptığı Marmara Üniversitesi ile “Üniversite-İş Dünyası İşbirliği” projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2016-2017 yılı “Girişimcilik Ders Programı”nın Ekim ayındaki dersleri tamamlandı.
Yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra üyelerimizin de katıldığı, konuşmacıları arasında iş ve ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı Girişimcilik Ders Programı, her hafta alanında başarılı girişimler gerçekleştirmiş iş adamları ve markaları öğrenciler ile bir araya getirerek deneyimlerin öğrencilere aktarılmasını amaçlıyor. Ekim ayı konuk konuşmacıları arasında, Borsa İstanbul Pazarlama ve Satış Müdürü Serhat Görgün, Sahne İşleri Kurucusu Oben Fıstıkoğlu, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı & TÜGİAD Genel Başkan Yardımcısı & Çepaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman ve Barber’s Club Kurucusu Adem Terzi’nin de yer aldığı program yıl boyunca her hafta birbirinden farklı girişimci profilleri ağırlamaya devam edecek.

“Girişimcilik Ders Programı”na katılanlar.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı & TÜGİAD Genel Başkan Yardımcısı & Çepaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman.
TÜGİAD Onursal Üyeler Buluşması…
 
TÜGİAD Onursal Üyeler, 18 Kasım 2016 Cuma akşamı İstanbul, Nakkaş Kebap’ta buluştular. Uzun zamandır birbirlerini göremeyen Onursal Üyeler, eski günleri hatırlama imkanı buldular. Gecede, TÜGİAD ile ilgili anılarını tazeleyerek bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan TÜGİAD Onursal Üyeler, keyifli sohbet etme imkanı buldular. Aralarında TÜGİAD’ın Kurucularının da bulunduğu “TÜGİAD Onursal Üyeler Buluşması” keyifli, eğlenceli ve sıcak bir ortamda gece geç saatlere kadar sürdü.

Mustafa Anıl, Tayfun Yumak, Murat Bekdik ve Sinan Şekercioğlu.

Vicky Oglou, Orhan Oğuz Aktan, Mehmet Eliaçık, Şenol Erkuloğlu ve Uğur Gülek Balta.

Coşkun Pazar, Bekir Terzioğlu, Bekir Zapcı ve Lemi Okyay.

Bedii Okyay, Fevzi Durgun, Kerim Güzeliş, Murat Gökçen ve Fethi Hinginar.

Gecede, TÜGİAD ile ilgili anılarını tazeleyerek bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan TÜGİAD Onursal Üyeler.

Orhan Oğuz Aktan organizasyonu ile bir araya gelen TÜGİAD Onursal Üyeler, eski günleri hatırlama imkanı buldular.

Aralarında TÜGİAD’ın Kurucularının da olduğu “TÜGİAD Onursal Üyeler Buluşması”na katılan Üyeler toplu halde.
TÜGİAD Üyeler Arası İşbirliği Toplantısı
 
TÜGİAD üyeleri arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla tanışma kahvaltısı formatında düzenlenen TÜGİAD Üyeler arası İşbirliği ve B2B Toplantısı 15 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte her üye firması ve sektörü hakkında bilgi verdi. Tanışma ve tanıtım akabinde de üyeler, birlikte iş yapma üzerine karşılıklı görüşme imkanı buldu.

TÜGİAD Üyeler arası İşbirliği ve B2B Toplantısı.

TÜGİAD Üyeler arası İşbirliği ve B2B Toplantısına katılan üyeler.
Demokrasi Nöbetinde Vatandaşlarımızla Beraber Taksim Meydanındaydık
 
TÜGİAD olarak, her zamanki hassasiyetimizle demokrasimize sahip çıkmak için 3 Ağustos 2016 tarihinde Taksim Meydanı’ndaki Demokrasi Nöbetine katıldık. Yönetim Kurulumuz öncülüğünde gerçekleştirilen yemek dağıtımına üyelerimiz bizzat katıldı. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve üyelerimiz aynı zamanda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile bir araya geldi.
Başkan Çuhacı, Demokrasi Şehitleri için açılan deftere şunları yazdı: “15 Temmuz 2016 tarihinde Vatanımız için şehit olan tüm şehitlerimiz için buradayız. Bu Vatan için demokrasi nöbetindeyiz. Türkiye Genç İşadamları, 30 yıldır bu Vatan için çalıştı, sonuna kadar da çalışmaya devam edecektir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene”.

Taksim Meydanı’ndaki Demokrasi Nöbetine katılan TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte.

TÜGİAD Yönetim Kurulu öncülüğünde gerçekleştirilen yemek dağıtımına üyelerimiz bizzat katıldı.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, vatandaşlar ile birlikte.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Demokrasi Şehitleri için açılan deftere görüş ve düşüncelerini yazarken.
TÜGİAD 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı
 
TÜGİAD üyeleri ve davetliler, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı’nın Başkanlığında tamamlanan 15. Dönemin ardından, Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de 10 Aralık 2016 tarihinde 16. Dönem Olağan Genel Kurulunda buluştu.
Tek liste ile girilen Genel Kurulda, üyelerimiz, oybirliği ile Ali Yücelen’in öncülüğünde yeni yönetimi seçti. Genel Kurulumuzda 15. Dönemin Başkanı Rahmi Çuhacı görevi 14. Dönem Başkanı ve 15. Dönem Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Ali Yücelen’e devretti. Genel Kurul, TÜGİAD’ın 30 yıllık geçmişini ve eski Başkanlarını anlatan filmle açıldı.
16. Dönemin Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege Şube Başkanlarının hazirunu selamlamasının ardından Başkan Ali Yücelen, YİK Başkanlığını, Bursa Şubesi Eski Başkanı ve YİK Üyesi Baran Çelik’e devretti. Genel Kurula Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay, mütevelli heyeti üyesi olduğumuz TOSYÖV’ün Başkan Yardımcısı Osman Deveci ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Akça başta olmak üzere ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Genel Kurul konuşmasında TÜGİAD üyelerine teşekkür eden Başkan Ali Yücelen, zamanın güzel şeyleri konuşma, geleceğe umutla bakma, birbirimize moral verme ve sorunları birlikte çözme zamanı olduğunu önemle vurguladı.

14. Dönem Başkanı, 15. Dönem Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve 16. Dönem yeniden Başkanlığa seçilen Ali Yücelen.

TÜGİAD’ın 16. Dönem Olağan Genel Kuruluna çok sayıda siyaset, ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

16. Dönem Olağan Genel Kuruluna katılanlar toplu halde.

TÜGİAD Akademi Öğrencileri, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Mütevelli Heyeti üyesi olduğumuz TOSYÖV’ün Başkan Yardımcısı Osman Deveci ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Akça, TÜGİAD 15. Dönem Başkanı Rahmi Çuhacı ve 16. Dönem Başkanı Ali Yücelen ile birlikte.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 16. Dönem yeniden Başkanlığa seçilen Ali Yücelen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi,

16. Dönem yeniden Başkanlığa seçilen Ali Yücelen hazeruna teşekkür konuşmasını yaparken.
Başkan Çuhacı Bloomberg HT Çıkış Yolu Programı Canlı Yayınına Katıldı
 
TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı 3 Ağustos 2016 tarihinde Bloomberg HT kanalında Sami Altınkaya’nın “Çıkış Yolu” programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, iş dünyasının darbe girişimine tepkisi, üretim ve istihdama devam etmenin önemi, reel sektörün sorunları ve çözüm önerileri, karşılıksız çek ve iflas erteleme konularında atılan olumlu adımlar ve Kredi Garanti Fonu’nun KOBİ Garanti Fonu olarak algılanmasının önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ziyareti
 
TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti,15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne geçmiş olsun ve taziye ziyaretinde bulundu. 16 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette TÜGİAD Heyeti, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile görüşerek kendisinin nezdinde, hain darbe girişiminde canını ortaya koyan tüm Emniyet teşkilatı mensuplarına teşekkür etti. Söz konusu ziyarete Başkan Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan’a TÜGİAD Hatıra Plaketini takdim ederken.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan’a Türk bayrağını takdim ederken.
Özel Harekat Daire Başkanlığına Taziye Ziyareti
 
TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti,15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında uçaklar tarafından bombalanan Ankara, Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını 16 Ağustos 2016 tarihinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. Başkan Çuhacı, Devletin imkanlarını kullanarak milletine dahi silah sıkan, Meclis’i ve Özel Harekat Daire Başkanlığını bombalayan hainlere karşı Özel Harekat polislerinin gösterdiği kahramanlık için teşekkür etti. Söz konusu ziyarete Başkan Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, Özel Harekat Daire Başkanlığına TÜGİAD Hatıra Plaketini ve Türk bayrağını takdim ederken.

Ankara, Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret eden TÜGİAD Heyeti.
TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) Çin 2016 Zirvesi’ne Katıldı
 
Geçtiğimiz yıl TÜGİAD olarak ev sahipliğini yaptığımız ve Türkiye’de gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, bu yıl Çin’deki partnerimiz NovoNation’un ev sahipliğinde 8-10 Eylül tarihlerinde Pekin’de gerçekleşti. Zirveye, TÜGİAD adına Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve G20 YEA Dönem Başkanlığını Çin’e devreden TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, geçen yıl boyunca dünyanın pek çok şehrini vuran terör saldırılarını hatırlatarak, terör örgütleri arasında ayrım yapılmaksızın tüm dünyanın terörle mücadele etme zorunluluğuna dikkat çekti. İşadamlarının sorumluluklarının sadece finansal konulardan ibaret olmadığını belirten Başkan Çuhacı, Türkiye içinde ve dışında terör örgütleri ile mücadele edildiğini anlattı ve bu süreçte gerçekleşen darbe girişimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Dünyanın dört bir yanından pek çok başarılı iş adamı ve genç girişimcinin katıldığı zirvede dijital girişimciliğe ve inovasyona vurgu yapıldı. Bununla birlikte Zirve, bu yıl güçlü dijital ticaret ve Elektronik Dünya Ticaret Platformu’na yönelik önerileri ile B20 politikalarına da katkıda bulundu.

TÜGİAD, Girişimcilik ve İnovasyon Forumu için Şangay’da
 
TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu 8 Eylül 2016 yılında Çin’de gerçekleşen G20 YEA Zirvesi’ne özel olarak organize edilen Şangay’daki Girişimcilik ve İnovasyon Forumu’na katıldı. Çuhacı, Forumda yaptığı değerlendirmede, dünya ekonomisinde girişimciler için süreçleri daha da hızlandıracak çözümler bulacaklarını belirtti.

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, G20 Genç Girişimciler İttifakı Çin Zirvesi’nde “Kadın Girişimciliği” Panelinde Konuştu
 
TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu 8-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Çin Zirvesi’nde “Kadın Girişimciliği” paneline konuşmacı olarak katıldı. Dünyada kadın girişimciliğin sorunlarını, gelişimini ve geleceğini istatistiksel verilerle anlatan Genel Sekreter Başak İlisulu, Türkiye’de kadın girişimciliğine dair başarılı örnekleri zirve katılımcılarıyla paylaştı.

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, panelde konuşmasını yaparken.

G20 Genç Girişimciler İttifakı Çin Zirvesi’nde “Kadın Girişimciliği” paneline konuşmacı olarak katılanlar toplu halde.
TÜGİAD 30. Yıl Balosu
 
1986 yılından bu yana faaliyet gösteren ve bu yıl 30. Yılını dolduran Derneğimizin 30. Yıl Balosu, gündüz gerçekleşen 16. Olağan Genel Kurul toplantısının ardından üyelerimizin ve değerli eşlerinin katılımı ile yine aynı gün 10 Aralık 2016 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de gerçekleştirildi. Düzenlenen kokteylin ardından üyelerimiz Tarık Sezer Orkestrası eşliğinde akşam yemeğine geçti.