TÜRK BELÇİKA LÜKSEMBURG TİCARET DERNEĞİ
Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği Önderliğinde, Belçika’nın Ticaret ve Ekonomi Ataşeleri, İşbirliği Fırsatları Oluşturmak Amacıyla, Eskişehir Ticaret Odası ve Sanayi Odası’nı Ziyaret Ettiler
 
13 – 14 Kasım 2016 tarihlerinde, Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği önderliğinde, Türk, Belçikalı ve Lüksemburg’lu işadamları işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Eskişehir Ticaret Odası ve Sanayi Odasına Ekonomik Misyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen Ekonomik Misyona, Heyet olarak; Belçika Valon Bölgesi Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Eric BLETARD, Belçika Brüksel Bölgesi Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Ann VERONIQUE, Türk Belçika- Lüksemburg Ticaret Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK, Yönetim Kurulu Üyesi Kerem KAPANCI, Dernek Üyelerinden Levent APAYDIN, Tolga GÜRBÜZ ve İdari Asistan Aylin DALYANOĞLU katıldılar.

(ETO) Eskişehir Ticaret Odası’nda Genel Sekreter Yardımcısı Arda GENÇ ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri tarafından kabul edilen, Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Heyeti, sunumların ardından, (ETO) Eskişehir Ticaret Odası yetkilileri ile Eskişehir’de ortak yapılabilecek iş konuları ve projeler üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Daha sonra, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası’na geçen Heyet, (ESO) tarafından verilen ve sıcak bir ortamda geçen öğle yemeğinin ardından, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. ÖZAYDEMİR tarafından makamında ağırlandı.

(ESO) Eskişehir Sanayi Odası konferans salonunda açılış konuşmasını yapan, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. ÖZAYDEMİR, Eskişehir bölgesi sanayisinin kısa tanıtımını gerçekleştirerek, Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği Heyetine bilgi aktarımında bulundu.

Türk Belçika - Lüksemburg Ticaret Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK da konuşmasında, Dernek olarak görevlerinin ülkeler arasında iş geliştirmek olduğunu vurguladı. Toplantıda, Belçika Ticaret ve Ekonomi Ataşeleri, Eskişehirli iş adamlarına bölgeleri hakkında bilgi verdiler ve Belçika ile Türkiye arasındaki işbirliğini arttırmak amacıyla bölgelerinin tanıtımını yaptılar. Soru/cevap ve ikili görüşmelerin ardından, kapanış konuşması ve Dernek Teşekkür Plaketlerinin verilmesi ile son bulan toplantıdan, Heyet yeni işbirliklerin doğması temennisi ile ayrıldı.

(ETO) Eskişehir Ticaret Odası ve (ESO) Eskişehir Sanayi Odası’ndaki toplantıların, sunumların akabinde, Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Heyeti, 2013 yılında Eskişehir’de kurulan, dünyanın en önemli çikolata üreticilerinden biri olan Belçikalı Barry Callebaut fabrikasını gezip bu modern tesisin üretimine dair bilgi aldılar.

Daha sonra Heyet, %100 Türk firması olan ve Türk Savunma Sanayi’ne hizmet vermek üzere 1986 yılında kurulmuş olan Savronik fabrikasında da incelemelerde bulunduktan sonra Eskişehir’den ayrıldılar.

(ETO) Eskişehir Ticaret Odası’nda Genel Sekreter Yardımcısı Arda GENÇ ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri tarafından kabul edilen, Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Heyeti, sunumlarını yaparken.

(ESO) Eskişehir Sanayi Odası konferans Salonunda açılış konuşmasını yapan, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. ÖZAYDEMİR, Eskişehir bölgesi sanayisinin kısa tanıtımını gerçekleştirerek, Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği Heyetine bilgi aktarımında bulundu.

Türk Belçika - Lüksemburg Ticaret Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. ÖZAYDEMİR’e Derneğin “Teşekkür Plaketi”ni takdim ederken.

(ESO) Eskişehir Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. ÖZAYDEMİR,Meclis Başkan Yardımcısı M. Kenan IŞIK, Genel Sekreter Y. Emre HEPER, Genel Sekreter Yardımcısı İsmail ÖZTÜRK ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinan MUSUBEYLİ tarafından ağırlanan Heyet toplu halde.

Türk Belçika – Lüksemburg Ticaret Derneği İdari Asistanı Aylin DALYANOĞLU, Dernek üyesi Levent APAYDIN, Derneğin “Teşekkür Plaketi”ni takdim eden Yönetim Kurulu Üyesi Kerem KAPANCI, “Teşekkür Plaketi”ni alan Türk Belçika– Lüksemburg Ticaret Derneği Üyesi ve Barry Callebaut Eurasia Türkiye - Azerbaycan Ülke Direktörü Serdar TULEK, Türk Belçika- Lüksemburg Ticaret Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK, Dernek Üyesi Tolga GÜRBÜZ ve Belçika Valon Bölgesi Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Eric BLETARD.

Savronik fabrikasında incelemelerde bulunan Türk Belçika-Lüksemburg Ticaret Derneği Heyetini; Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan IŞIK, Genel Müdür Hikmet Arif TOPCUOĞLU, Koordinatör- İş Geliştirme ve Raylı Sistemlerden Sorumlu Engin KAYA ve Koordinatör- İş Geliştirmeden Sorumlu Aydın SAATÇİOĞLU karşıladı. Türk Belçika- Lüksemburg Ticaret Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun YUMAK, günün anısına Derneğin “Teşekkür Plaketi”ni, Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan IŞIK’a takdim etti.