Ercan ÇELİK NesCe Grup – İcra Kurulu Başkanı

Yarım Asırlık Bir Şirketler Grubu Olan NESCE GRUP, Türkiye’nin Önde Gelen Şirketleri Arasında Hak Ettiği Yeri Almıştır
 
NESCE GRUP, 1975 yılında temelleri atılan, 1993 yılında bugünkü yapısına kavuşan, kuruluşundan itibaren yurt içinde ve yurt dışında bünyesindeki 6 firma ile birçok alt yapı ve üst yapı projelerini güvenilir ve deneyimli uzman kadrosuyla bitirmiştir.
 
Halen, Karayolu İnşaatları, Havaalanı İnşaatları, Konut İnşaatları, Baraj ve Gölet İnşaatları, Enerji Sektörü, Akaryakıt Sektörü ve İnşaat Malzemeleri sektörlerinde faaliyet göstermekte olup; Türkiye genelinde kurulu 4 adet 240t/h kapasiteli asfalt üretim tesisi ile yıllık 750.000 ton asfalt üretmektedir.

Ayrıca, Ankara – İstanbul yolu Göksu mevkiinde bulunan Shell Akaryakıt İstasyonu ile Beyköz Restaurant, Ankara Atisan da bulunan Yapı malzemeleri satış sektörlerinde de faaliyetlerine devam etmektedir.

NESCE GRUP, istikrarlı büyümesini devam ettirmekte ve geleceğe güvenle yürümektedir. Yarım asırlık bir şirketler grubu olan NESCE GRUP, Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında hak ettiği yeri alarak, faaliyet gösterdiği sektörlerde devamlı üreten, istihdam sağlayan, ülkenin gelişmesine katkıda bulunan, yenilikçi öncü ve 1000 çalışanı ile büyük bir ailedir.

Misyonumuz; Müşteri memnuniyetini ve sürekli iyileşmeyi ön planda tutarak, yasal mevzuata ve teknik şartnamelere uygun projeleri, kamu sağlığına ve çevreye duyarlı bir şekilde en kısa sürede gerçekleştirmek ve kaliteyi etkileyen personelimizin sürekli gelişmesi için gerekli eğitim desteğini vermektir.

Vizyonumuz ise; Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde üstlendiğimiz projeleri müşterilerimize yüksek değer ve memnuniyet sağlayacak şekilde gerçekleştirmek, modern mühendislik ve teknolojileri, sahip olduğumuz bilgi, deneyim ve kaynaklarımız ile doğru ve etkin şekilde kullanmak, yurt içinde ve yurt dışında saygın projelere imza atarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve daha fazla istihdam yaratarak Türkiye inşaat sektöründe öncü bir şirket olmaktır.

İştiraklerimizden;
ZEN Petrol, Ankara - Istanbul yolu Göksu kavşağında bulunan SHELL Akaryakıt İstasyonu ve Beyköz Restaurant ile hizmet vermektedir. SİMTAY Yapı ise 2014 yılında kurulmuş olup Yap - İşlet Devret modeli ile çeşitli projeler yürütmektedir.

Faaliyetlerimizi şu şekilde sıralıyabiliriz;
* Yol İnşaatları
* Baraj İnşaatları

* Köprü ve Tünel İnşaatları

* Asfalt Üretimi

* Gölet ve Su İletim Hatları İnşaatı

* Kanalizasyon, İçme Suyu ve Arıtma Tesisleri İnşaatı
* Eğitim Tesisleri, Yurt ve Spor Kompleksleri İnşaatı
* Havaalanı İnşaatları
 * Toplu Konut İnşaatları

* Kamu Binaları İnşaatı

* Taş Ocakları İşletilmesi

* Akaryakıt ve LPG Tesisleri İşletilmesidir.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bitirmiş olduğumuz birçok proje Yollar, Köprüler, Okullar, Havaalanı Terminal Binaları mevcuttur. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinde de devam eden birçok yol ve gölet inşaatlarımız vardır.

TÜGİAD çatısı altında birleşen tüm üyelerin, ülke ekonomisine katkıda bulunarak çalışıp üreten genç ve dinamik yapısı beni çok heyecanlandırıyor.

16. Dönem yönetimi ile birlikte çok daha güzel ve yeni projelere imza atacağımızı düşünüyorum. Bu vesile ile 16. Dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Nice 30. Yıllara TÜGİAD. >

ERCAN ÇELİK
5 Mart 1977’de Ağrı’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi burada tamamladım. 1996 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden ayrılarak aynı yıl Lefke Avrupa Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ne geçiş yaptım.
İnşaat Mühendisliği Bölümünü 2001 yılında “Onur” derecesi ile bitirdim. Aynı yıl Aile şirketimizin şantiyelerinde saha mühendisi olarak işe başladım. Şu anda İcra Kurulu Başkanlığını yürütmekte, evli ve 2 çocuk babasıyım.